Vasarely művein az izometrikus kocka több alkalommal is feltűnik. Ha az egyenlő oldalú kockába (melynek oldalai szabályos rombuszokból állnak) egy kisebb kockát rajzolunk, akkor számos illúziót kelthetünk. Például azt a látszatot, mintha egy kocka sarkát kivágtuk volna vagy éppen az ellenkezőjét, mintha rátettünk volna a csücskére egy kisebbet. Ezeket a variációkat színezéssel és mintával lehet elérni.
Megmutatjuk nektek, hogyan tudjátok az alapot elkészíteni, majd engedjétek szabadon a fantáziátokat és kísérletezzetek a színekkel.
,,A tekintet felváltva tapadt a vászon síkjára, majd jött a vászon elé, illetve ment mögéje, ami néha még bizonyos kellemetlen érzést, egyfajta stresszt is eredményezett. A látás mintegy erőszak áldozata lett, nem lehetett tudni, hogy a pozitív forma melyik pillanatban változik át negatív formává. Sok éven át folytatott kutatás árán végre fölfedeztem egy olyan egyszerű, mégis új eszközt, amely az axonometrikus perspektíva kínálta mozgó látványt egészítette ki.” Victor Vasarely (Jean-Louis Ferrier: Négyszemközt Victor Vasarelyvel, 1982. Kossuth Nyomda, Budapest. 35.)
Főkép: Victor Vasarely: Kotzka, 1973–76